Vítejte na mém webu

webovky1.png
Jednou je hůř,
jednou je líp,
život Tě nejednou
povznes i skříp.
Jednou jsi nic
jednou jsi král,
zbývá jen jediné,
táhnout to dál . . .
Ikonky mých webů:

Přátelé:
Marie

Erika

Naše město

Chcete si přečíst novinky o městě Teplice, stačí kliknout na deník:

Radnice v Teplicích
Radnice v Teplicích
Dům Čssd
Dům Čssd
Kašna na Benešáku
Kašna na Benešáku
Kolonáda
Kolonáda
Poslední snímek Prioru
Poslední snímek Prioru
Prior po zbourání
Prior po zbourání
. . . a už se buduje
. . . a už se buduje
img-9971fontana-galerie_denik-380.jpg
budoucí Fontána
budoucí Fontána
z jiného úhlu
z jiného úhlu
. . .  obchoďák Galerie
. . . obchoďák Galerie
Teplice jsou posazeny do kotliny mezi Českým středohořím a masívem Krušných hor, nedaleko od hranic se SRN. Přes Krušné hory a České středohoří vedly odedávna důležité obchodní cesty spojující české kraje s okolními státy. Tyto obchodní cesty byly chráněny systémem strážních hradů, okolo kterých vznikala města. Teplice za svůj rozvoj tedy mohou vděčit několika okolnostem: obchodu, hornictví a léčivým pramenům. Rovněž významný byl i kolonizační postup církevních řádů, které v pohraničních oblastech počaly již ve 12. století stavět své kláštery (v případě Teplic benediktýnský klášter sv. Jana Křtitele). Teplice se proto mohou pochlubit množstvím zajímavých památek - zámek vznikl v 16.století na zbytcích staršího románského kláštera, zámecké náměstí se sochařským skvostem morového sloupu od Matyáše B. Brauna ze datuje do roku 1718, zámecký park v anglickém stylu pochází rovněž z 18. století, ...ve městě samotném se nachází několik významných kostelů a okolí Teplic nabízí ke shlédnutí další kláštery, kostely, zámečky apod.
Současné Teplice nabízejí návštěvníkům rekonstruovaný lázeňský komplex s celou řadou lázeňských domů, zrekonstruované Krušnohorské divadlo, nový plavecký areál se squashovými kurty, množství proslulých restaurací a kaváren... Neobvyklé výhledy z Doubravského vrchu, z Bořně, z Milešovky nebo z Komáří vížky se sedačkovou lanovkou patří k opravdovým zážitkům, v létě Vám vodní nádrže, vzniklé po rekultivační činnosti, nabídnou příjemné prostředí pro rekreaci a horský terén se sjezdovkami různé obtížnosti a upravované běžecké trasy poskytnou vyžití zimním rekreantům. Věříme, že Teplíce nabízejí ze své historie i současnosti mnoho zajímavého.
Procházka středem Teplic není v současné době příjemnou záležitostí. Čilý stavební ruch znepříjemňuje život jak domorodcům, tak i návštěvníkům z různých koutů naší země. Již příští rok by měla být otevřena Fontána, která roste do výšky mílovými kroky. To Galerie, obchodní centrum, které se buduje na místě urbanisticky nepovedeného Prioru, bude fungovat až ve druhé polovině roku 2014. Stavba byla zpožděna vinou archeologického průzkumu. Nyní však budí pozornost kolemjdoucích na náměstí Svobody obě obchodní centra. Co chvíli se před nimi někdo zastaví, aby si stavební práce vyfotil nebo alespoň zblízka prohlédl.

Teplická veřejnost se na stavbu Fontány a Galerie dívá většinou skrz prsty. Jiný názor má primátor Teplic Jaroslav Kubera. Podle něho obě dvě obchodní centra vrátí lidi do středu města.

Ve Fontáně i v Galerii bude dostatečný počet parkovacích míst. Například Fontána počítá se čtyřmi sty místy pro ty, kdož přijedou na nákupy vozem. Smlouvy mají podepsané firmy Spar, Sportisimo, VD Vinotéky, Planeo Elektro, Planeo Quick Time, Erotic City, On Style, Holandské květiny, Zlatnictví Vondrák nebo Julius Meinl Cafe.

Galerie nabídne oproti Fontáně multikino. Premiere Cinemas je velmi úspěšné v pražské Hostivaři a investor věří, že jinak tomu nebude ani v Teplicích. S Galerií uzavřely smlouvu například i firmy InterSport, Baťa, H&M, Lindex, Orsay, A3 Sport, Pompo, Bambule-AllToys, dm drogerie, Camaieu, Euronics, Reno, CCC, Tally Weijl, Grand Optical nebo Eiffel.
1

online:

Statistika

Děkuji za Vaši milou návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one